Pažintinės kelionės į Sakartvelą (Gruziją): ką verta aplankyti šalies sostinėje?

Kelionės į Sakartvelą visada kupinos nepamirštamų nuotykių. Gyvybinga Sakartvelo sostinė užburia spalvingumu. Tbilisio architektūros kontrastai byloja apie įvairialypę krašto istoriją. Tbilisis yra didžiausias Sakartvelo miestas, jame gyvena daugiau nei milijonas žmonių. Tai – sparčiai besivystantis miestas. Tbilisis neabejotinai žavi kalnų peizažu, išskirtine architektūra ir pakilios nuotaikos žmonėmis.Šiame daugiakultūriame mieste yra muziejų, pilių, madingų barų ir prekybos centrų. Pažintinės kelionės į šį Sakartvelo kraštą yra labai populiarios.

Šventosios Trejybės katedra

Vienas iš Tbilisio miesto simboliu yra įspūdingomis arkomis bei freskomis papuošta Šventosios Trejybės katedra. Pažintinės kelionės Sakartvele metu rekomenduojama aplankyti šį istorinį objektą. Ši katedra yra trečia pagal dydį ortodoksų bažnyčia pasaulyje. Ji stovi 97,5 metro aukštyje. Šalia pagrindinės katedros yra vienuolynas ir teologijos akademija.

Taikos tiltas

Pažintinės kelionės Sakartvele metu rekomenduoja pasivaikščioti Tbilisio Taikos tiltu. Šis modernus statinys yra vienas lankomiausių objektų mieste. Šis stiklinis pėsčiųjų tiltas jungia miestą per Mtkvari upę. Taikos tiltas yra vienas iš labiausiai akį traukiančių avangardinių statinių mieste.

Išskirtinis laikrodžio bokštas

Tbilisio senamiesčio kraštovaizdyje pro akis neprasprūsta įmantrus laikrodžio bokštas. Šis statinys yra senovinių akmenimis grįstų gatvių simbolis. Pažintinės kelionės metu, prie šio pasaką primenančio bokšto galima įsiamžinti.  Laikrodis stovi prie Gabriadzės lėlių teatro ir buvo pastatytas paties teatro savininko.

Rustaveli prospektas ir Tbilisio teatras

Rustaveli prospektas yra viena iš pagrindinių miesto gatvių, kurią puošia istorinės pastatų fasadai, meno galerijos, parduotuvės ir kavinės. Tbilisio teatras, esantis šioje gatvėje, garsėja savo architektūra ir kultūriniais renginiais. Pažintinės kelionės Sakartvele metu Šota Rustaveli teatrą, esantį XIX amžiaus pabaigos pastate, verta aplankyti. Keliautojai gali tiesiog pasigrožėti jo didingu fasadu ir vaizdingomis freskomis. Teatras žinomas dėl aistringų daugelio geriausių Sakartvelo aktorių pasirodymų.

Mtatsminda parkas

Viena geriausių Tbilisio lankytinų vietų yra Mtatsminda parkas. Mtatsminda kalno šlaituose esantis parkas yra ideali vieta pažintinei, pramogų kupinai kelionei. Parko teritorijoje galima praleisti nuostabią dieną su šeima. Čia yra daug karuselių, čiuožyklų, restoranų, kavinių ir daugybė mažų suvenyrų parduotuvių. Išskirtinio grožio Mtatsminda parkas yra Tbilisio širdyje. Šis gamtos objektas yra daugelio keliautojų pažintinės kelionės Sakartvele sąraše.  Mtatsminda parke galima pakilti funikulieriumi ir stebėti saulėlydį.

Pažintinės kelionės Sakartvele – nepamirštamų prisiminimų atostogos. Tbilisis neabejotinai sužavi kalnų peizažais, miesto architektūra ir istoriniais lankytinais objektais. Svetingai nusiteikę vietos gyventojai pasiruošę draugiškai  priimti  miesto svečius.