Požymiai, kad jūsų odai reikia daugiau vitaminų

Siekdami nepriekaištingos odos, daugelis griebiasi brangių kremų ir procedūrų, dažnai pamiršdami svarbų sveikos odos elementą – vitaminus. Kai kurių vitaminų trūkumas gali akivaizdžiai atsispindėti odoje, o tai rodo, kad jūsų mityba ar dabartinis odos priežiūros režimas gali neatitikti jūsų mitybos poreikių odai. Šių požymių atpažinimas yra pirmas žingsnis siekiant ištaisyti trūkumus ir pasiekti sveikesnę, švytinčią veido odą.

Dažniausi vitaminų trūkumo požymiai, turintys įtakos odos sveikatai

Sausa ir pleiskanojanti oda: vienas iš labiausiai pastebimų vitaminų trūkumo požymių yra pernelyg sausa oda. Tokie vitaminai odai, kaip vitaminas E, A ir D, atlieka svarbų vaidmenį odos drėkinimui ir barjero funkcijai. Neturint pakankamo šių vitaminų kiekio, oda gali atrodyti sausa, pleiskanota. Pavyzdžiui, vitaminas E yra antioksidantas, kuris padeda apsaugoti odą nuo oksidacinės pažaidos ir kartu palaiko jos drėgmės barjerą. Panašiai ir vitaminas D prisideda prie odos ląstelių augimo ir atsinaujinimo, o jo trūkumas gali sukelti odos sausumą ir diskomfortą.

Niūri, neryški oda: švytinti oda dažnai yra puikios sveikatos požymis, o blanki, neryški oda gali reikšti, kad trūksta gyvybiškai svarbių maistinių medžiagų. Odos švytėjimui palaikyti ypač svarbūs B ir C vitaminai. Vitaminas C yra stiprus antioksidantas, padedantis gaminti kolageną, kuris palaiko odos stangrumą ir gyvybingumą. Trūkstant vitamino C, veido oda gali atrodyti pavargusi ir nusilpusi. Kita vertus, vitaminas B12 palaiko odos ląstelių dauginimąsi ir atsinaujinimą, prisideda prie bendros odos sveikatos ir apsaugo ją nuo suglebimo.

Dažnesni odos išbėrimai: vitaminas A gerai žinomas dėl savo odos valomųjų savybių, įskaitant odos ląstelių apykaitos reguliavimą, kuris padeda sumažinti spuogų atsiradimą. Vitaminas D taip pat svarbus odos sveikatai, nes reguliuoja odos imuninę sistemą ir galbūt padeda išvengti spuogų. Abu vitaminai odai yra būtini, kad oda būtų švari ir reaguotų į gydymą, o jų trūkumas gali pasunkinti arba sukelti aknės problemas.

Paraudimas ir uždegimas: nuolatinis paraudimas ir odos uždegimas gali būti vitamino B3 (niacino) trūkumo požymis. Šis vitaminas pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, kurios padeda nuraminti odą ir sumažinti paraudimą. Niacinas taip pat padeda odai sulaikyti drėgmę, o tai gali sumažinti dėl sausumo atsiradusį paraudimą ir sudirgimą. Be to, jis palaiko odos barjerinę funkciją, kuri apsaugo nuo kenksmingų dirgiklių ir aplinkos pažeidimų, galinčių sukelti uždegimą.

Lengvas mėlynių susidarymas: neturint pakankamai vitamino C, ant odos gali ne tik lengvai atsirasti mėlynių, bet ir lėčiau gyti. Tai gali kelti ypatingą susirūpinimą, nes dėl to gali būti labiau pažeista nedidelių nubrozdinimų ar poveikių, kurie paprastai mėlynių nesukelia.

Smulkios raukšlelės ir priešlaikinis raukšlėjimasis: šie antioksidantai yra labai svarbūs kovojant su laisvųjų radikalų daroma žala, kuri lemia priešlaikinį senėjimą. Vitaminas A ypač svarbus odos regeneracijai ir, skatindamas kolageno gamybą, gali padėti sumažinti smulkių raukšlelių atsiradimą.

Trūkumų šalinimas

Jei pastebėjote kurį nors iš šių simptomų, patartina apsvarstyti, kaip galėtumėte pakoreguoti savo mitybą ar maisto papildų vartojimą:

padidinkite suvartojamų maisto produktų kiekį: pirmiausia maistinių medžiagų visada reikėtų gauti iš maisto. Įtraukite į savo mitybą įvairių vaisių, daržovių, neskaldytų grūdų ir liesų baltymų. Odos sveikatai ypač naudingi maisto produktai, kuriuose gausu antioksidantų, pavyzdžiui, uogos, riešutai ir žalios lapinės daržovės.

 Apsvarstykite papildų galimybę: 

Kai mitybos pokyčių nepakanka arba jei diagnozuotas tam tikras trūkumas, gali padėti maisto papildai. Vitaminų papildus reikėtų rinktis atsižvelgiant į konkrečius poreikius:

  • Vitamino A papildai puikiai tinka spuogams ir odai atkurti.
  • Vitamino C papildai gali paskatinti kolageno gamybą ir padidinti odos ryškumą.
  • Vitamino E papildai puikiai tinka kovai su odos sausumu ir apsaugo odą nuo oksidacinio streso.
  • Vitamino D galima vartoti, jei ribojamas buvimas saulėje, o tai yra dažna vitamino D trūkumo priežastis.

 Drėkinimas ir odos priežiūros režimas: be mitybos pokyčių ir papildų, taip pat užtikrinkite, kad geriate daug vandens ir laikotės jūsų odos tipui tinkamo odos priežiūros režimo. Drėkinimas yra labai svarbus odos elastingumui ir bendrai odos būklei palaikyti.

Pasikonsultuokite su specialistu: prieš pradėdami vartoti bet kokius maisto papildus, labai svarbu pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu arba dermatologu. Jie gali pateikti rekomendacijas, pagrįstas išsamiu jūsų sveikatos ir mitybos poreikių įvertinimu.

Atpažinti požymius, kad jūsų odai gali trūkti svarbiausių vitaminų, yra svarbus žingsnis siekiant ne tik pagerinti odos išvaizdą, bet ir sustiprinti bendrą sveikatą. Tinkamai subalansavus maistines medžiagas, gaunamas iš maisto ir maisto papildų, jūsų oda gali atgauti natūralų švytėjimą ir gyvybingumą, atspindinčius jūsų vidinę sveikatą pasauliui.

Papildomai apie maisto papildus, vitaminus ir vaistus galite paskaityti svetainėje: Aconitum.lt