SPF – pagrindinė odos apsauga

Jei kada nors paėmėte apsauginio kremo nuo saulės buteliuką, tikriausiai susidūrėte su terminu „SPF”. Bet ką tiksliai tai reiškia? SPF, arba apsaugos nuo saulės faktorius, yra labai svarbus elementas, apsaugantis jūsų odą nuo žalingo saulės spindulių poveikio. Paprasčiau tariant, SPF rodo, kaip gerai kremas nuo saulės gali apsaugoti jūsų odą nuo UVB spindulių, t. y. spinduliuotės, kuri sukelia nudegimus, pažeidžia odą ir didina odos vėžio riziką.

Kai ant kremo nuo saulės etiketės matote SPF, jis iš esmės parodo, kiek laiko galite būti saulėje ir nenudegti, palyginti su tuo atveju, kai nenaudojate jokio kremo nuo saulės. Kuo didesnis SPF skaičius, tuo didesnė apsauga. Nesvarbu, ar einate į paplūdimį, ar tiesiog einate pasivaikščioti į lauką, norint apsaugoti odą nuo saulės daromos žalos, būtina žinoti SPF.

SPF supratimas ir jo svarba odos priežiūrai

Kalbant apie SPF, gali kilti klausimas, kaip jis apsaugo jūsų odą nuo kenksmingų saulės spindulių. SPF – tai apsauginio kremo nuo saulės gebėjimo apsisaugoti nuo UVB spindulių, kurie yra pagrindinė nudegimų saulėje ir odos pažeidimų priežastis, rodiklis. Kuo didesnis SPF skaičius, tuo didesnė apsauga. Pavyzdžiui, jei paprastai be apsauginio kremo nuo saulės nudegate per 10 minučių, SPF 15 pailgina šį laiką 15 kartų.

Kaip SPF padeda apsisaugoti nuo UV spinduliuotės

SPF kremai atlieka svarbų vaidmenį kovojant su žalingu UV spinduliuotės poveikiu. Jis tarnauja kaip barjeras, kuris sumažina odą pasiekiančių UVB spindulių kiekį, taip sumažindamas nudegimo saulėje ir odos vėžio riziką. Visada rinkitės plataus spektro apsauginį kremą nuo saulės su ne mažesniu kaip 30 SPF, kad užtikrintumėte visapusišką apsaugą nuo UVA ir UVB spindulių. Atminkite, kad norint veiksmingai apsisaugoti nuo saulės, reikia gausiai ir dažnai naudoti apsauginį kremą nuo saulės.

SPF produktų tipai

Kasdieniam naudojimui skirtas SPF

Kasdienei apsaugai nuo saulės daromos žalos rinkitės kasdienį veido drėkinamąjį kremą su SPF. Šie produktai yra lengvi ir neriebūs, todėl puikiai tinka dėvėti po makiažu. Jie tinkamai apsaugo nuo atsitiktinio saulės spindulių poveikio kasdienės veiklos metu, pvz., važiuojant į darbą ar tvarkant reikalus. Ieškokite kasdienio drėkinamojo kremo su ne mažesniu kaip SPF 30 filtru, kad užtikrintumėte pakankamą apsaugą nuo kenksmingų UV spindulių.

Lauko veikloms ir vandeniui atsparūs apsauginiai kremai nuo saulės

Užsiimdami veikla lauke arba užsiimdami vandens sportu, rinkitės vandeniui atsparius apsauginius kremus nuo saulės su SPF 50 arba didesniu. Šie apsauginiai kremai nuo saulės sukurti taip, kad būtų atsparūs prakaitui ir vandens poveikiui, todėl užtikrina ilgalaikę apsaugą intensyvios fizinės veiklos ar buvimo vandenyje metu. Kad apsauginis kremas nuo ultravioletinių spindulių išliktų veiksmingas, vandeniui atsparų apsauginį kremą nuo saulės pakartotinai tepkite kas dvi valandas arba dažniau, jei gausiai prakaituojate arba plaukiojate. Rinkitės plataus spektro priemones, kad apsaugotumėte odą ir nuo UVA, ir nuo UVB spindulių ir sumažintumėte nudegimų ir odos pažeidimų riziką.