Kiek maisto duoti savo katei?

Katės šeimininkui kartais gali atrodyti, kad jūsų katės draugas gauna reikiamą maisto kiekį. Ar šeriate per mažai, o gal per daug? Norint palaikyti optimalią katės sveikatą ir gerovę, labai svarbu suprasti, kaip moksliškai apskaičiuoti tinkamas porcijas. Maistas katėms yra itin svarbus, negalima duoti bet ko.

Supraskite savo katės mitybos poreikius

Pirmasis žingsnis nustatant tinkamą pašaro kiekį – suprasti individualius savo katės poreikius. Tokie veiksniai kaip amžius, svoris, aktyvumo lygis ir sveikatos būklė yra labai svarbūs. Pavyzdžiui, aktyviems kačiukams ir jaunoms katėms paprastai reikia daugiau kalorijų, palyginti su vyresnėmis, mažiau aktyviomis katėmis. Taip pat tam tikrų sveikatos sutrikimų turinčioms katėms gali prireikti specialios dietos.

Kokybės vaidmuo kiekyje

Pasirinkto kačių ėdalo kokybė yra tokia pat svarbi kaip ir kiekis. Aukštos kokybės koncentruoto maisto gali prireikti mažesnių porcijų, palyginti su maistu, kuriame yra užpildų ir kurio maistinė vertė mažesnė. Todėl labai svarbu skaityti ir suprasti maisto etiketes. Jose pateikiamos rekomendacijos dėl porcijų dydžio, atsižvelgiant į katės svorį ir aktyvumo lygį. Tačiau tai yra bendros rekomendacijos, todėl jas reikėtų koreguoti, kad jos atitiktų konkrečius jūsų katės poreikius.

Mitybos matavimas: Svarbiausia – tikslumas.

Naudojant standartinį kačių ėdalo matavimo puodelį, porcijas galima matuoti tiksliau nei iš akies. Norint išlaikyti sveiką svorį, svarbiausia yra nuoseklumas. Permaitinimas gali sukelti nutukimą, kuris susijęs su tokiomis sveikatos problemomis kaip diabetas ir artritas. Ir atvirkščiai, nepakankamas maitinimas gali sukelti nepakankamą mitybą ir kitas sveikatos problemas.

Reguliarių patikrinimų svarba

Reguliarūs veterinarijos gydytojo patikrinimai yra neįkainojama vertybė. Jis gali įvertinti jūsų katės sveikatą ir padėti sureguliuoti porcijų dydį. Nepamirškite, kad jūsų katei senstant arba keičiantis jos gyvenimo būdui, keičiasi ir jos mitybos poreikiai.

Interaktyvus šėrimas: Daugiau nei dubenėlis.

Apsvarstykite galimybę taikyti interaktyvius šėrimo būdus, kad galėtumėte kontroliuoti porcijas ir pagerinti katės psichinę stimuliaciją. Dėlionių šėryklėlės arba išsklaidytas šėrimas skatina natūralų medžioklės elgesį ir sulėtina valgymo procesą, padeda kontroliuoti porcijas ir išvengti persivalgymo.

Pabaigai

Įvaldyti savo katės porcijų kontrolės meną – tai subalansuotas veiksmas, reikalaujantis supratimo, tikslumo ir reguliarios stebėsenos. Atkreipdami dėmesį į maisto kokybę, tiksliai matuodami porcijas ir prisitaikydami prie kintančių katės poreikių, galite užtikrinti, kad jūsų katės draugas mėgausis sveika, subalansuota ir jam tinkama mityba. Nepamirškite, kad kilus abejonių, veterinarijos gydytojas yra geriausias šaltinis, kuriame rasite individualų patarimą, pritaikytą unikaliems jūsų katės mitybos poreikiams.  Maistas katėms ir kitos gyvūnų prekės yra internetinėje parduotuvėje simba.lt