Laidojimo paslaugos Vilniuje – nuo ko pradėti?

Artimo žmogaus netektis dažnai sukelia ne tik skausmą, bet ir sumaištį, kadangi pasidaro aišku, jog teks organizuoti laidotuves. Ypač sunku yra tuomet, kai tenka šį procesą atlikti pirmą kartą ir žmogus lieka visiškai vienas. Nuo ko pradėti? Visų pirma, reikia rasti laidojimo paslaugas teikiančią įmonę. Laidojimo paslaugos Vilniuje paklausios, todėl ir pasiūla didelė. Pasirinkti bus lengva ne tik įmonę, bet ir šarvojimo salę, kadangi rasite didelį pasirinkimą, todėl galėsite rinktis pagal poreikius. Šarvojimo salės gali būti įvairios, todėl reikia skirti daugiau laiko paieškoms. Visgi norint tinkamai pasirinkti paslaugas, labai svarbu išsidėstyti prioritetus. Kas jums svarbiau – deramai palaidoti palaikus ar sutaupyti? Pagalvokite, tai padės jums ne tik skirti biudžetą, bet ir pasirinkti laidojimo paslaugas teikiančią įmonę.

Kas turi mokėti už laidotuves?

Kai ateina laikas mokėti už laidotuves, neretai galima pastebėti, jog daugelis iš karto pradeda teikti argumentus, kodėl jie neturėtų prisidėti. Tačiau, kaip yra iš tikrųjų, kas turėtų mokėti už laidotuves? Jei asmuo turi tėvus arba vaikus, tuomet akivaizdu, jog greičiausiai mokės tėvai arba vaikai. Tačiau problemos kyla tuomet, kai asmuo neturi artimų giminaičių. Su anūkais nebendrauja, dukterėčios ir sūnėnai taip pat nėra artimi. Tokiu atveju nenuostabu, jog neretai žmogui tenka pačiai pasirūpinti santaupomis dar prieš mirtį, siekiant garantuoti, kad palaikai bus tinkamai palaidoti.

Kodėl verta paskatinti artimąjį organizuoti savo laidotuves?

Mes visi turime artimų tetų, dėdžių, kurie neturi vaikų, todėl tikisi, kad tolimesni giminaičiai pasirūpins jų laidotuvėmis. Visgi laidotuvės kainuoja tikrai nepigiai, todėl rūpintis tolimų giminaičių laidotuvėmis nori tikrai ne kiekvienas. Dėl šios priežasties yra labai svarbu pasidomėti, ką planuoja artimieji ir supažindinti juos su laidotuvių organizavimu. Svarbu iš karto pareikšti savo požiūrį ir argumentuoti, kodėl negalėsite organizuoti jų laidotuvių. Tenka pripažinti, jog neretai argumentai būna pagrįsti tik finansine situacija. Paskatinti artimąjį organizuoti savo laidotuves verta ir dėl to, nes tenka pripažinti, jog tokiu būdu jie galės viską apgalvoti ir pasirūpinti, kad jų palaikai būtų palaidoti pagal turimus norus.