Ar lietaus vandens talpos yra teisingas pasirinkimas privačiame name?

Statant šį įrenginį yra tikrai daug privalumų, bet reiktų apsvarstyti galimybes bei poreikius. Priežastys kodėl apsimoka statyti tai tikriausiai ne tik mažesnės vandens sąskaitos, bet ir ekologinė nauda. Lietaus vandens talpos prie ekologiško tvarumo, nes naudojant jas yra papildomai mažinamas poreikis naudoti centralizuotą vandens tiekimą. Taip pat lietaus vandens talpos saugomas lietaus vanduo puikiai tinka augalų laistymui. Kadangi vanduo yra pripildytas įvairiausių mineralų, tad augalų papildomai nereikės tręšti ir taip saugosite tiek aplinką, tiek augalus. Taip pat lietaus vandens talpos yra naudingas dalykas avarinėse situacijose. Na pavyzdžiui lietaus vandens talpos gali būti alternatyvus vandens šaltinis, kai yra vandens sutrikimas ar panašaus pobūdžio problemos. Na ir galiausiai paskutinis privalumas – jūs ne tik taupote savo pinigus mokėdami mažesnes vandens sąskaitas, bet kartu jūs mažinate ir vandens išteklius. Lietaus vanduo leidžia sumažinti priklausomybę nuo centralizuotų vandens tiekimo sistemų ir padėti išsaugoti vietinės vandens išteklių atsargas. Tačiau žinima, visada reikia atsižvelgti į kelis veiksnius, įskaitant klimato sąlygas, vietinę politiką dėl lietaus vandens talpų, statybos išlaidas ir kitus faktorius. Prieš statant lietaus vandens talpos įrenginį namuose, geriausia pasikonsultuoti su specialistais ir išsiaiškinti, ar tai yra efektyvi ir ekonomiška priemonė jūsų atveju.

Ar riebalų gaudyklės statomos privačiuose namuose?

Paprastai riebalų gaudyklės yra statomos komercinio tipo patalpose, kur yra intensyviai gaminamas maistas arba maisto produktai, kuriuose itin daug kartu su nuotekomis patenka aliejaus. Taigi bendrai mąstant privačiuose namuose ne itin yra reikalingos didelės požeminės ar antžeminės riebalų gaudyklės. Paprastai geriausias variantas būtų toks, kad būtų pasirenkama maža gaudyklė statoma po kriaukle. Ji puikiai ir efektyviai atskirtų buityje sunaudojamus riebalus iš nuotekų. Na o didelius įrenginius geriau palikti didelio našumo nuotekoms naudoti.

Riebalų gaudyklės aptarnavimas

Dažnai kyla klausimas ar sudėtinga aptarnauti riebalų gaudykles. Tačiau galima sakyti, kad riebalų gaudyklės turi gan didelę talpyklą, kuri užsipildo vos per mėnesį ar dar rečiau ir taip jų aptarnavimas nėra erzinančiai dažnas. Kadangi riebalų gaudyklės yra sandarios, dėl dangčių gero sandarumo ir kitų veiksnių, jokio pašalinio kvapo iš įrenginio neišeina. Na o kalbant apie patį aptarnavimo procesą – tai gali būti arba rankinis ištuštinimas, kuris specialistams yra paprastas, bet gal kažkiek sudėtingesnis nei automatinis ištuštinimas, bet galimas ir naudojamas, bet dažnaiusiai visi specialistai rekomenduoja automatinio teršalų šalinimo įrenginį, kuris greit ir paprastai pašalina teršalus ir dar papildomai atlieka talpyklos skalavimą, kas leidžia palaikyti riebalų gaudyklės švarą po teršalų šalinimo procedūros.