Namo projektavimo žingsniai: patarimai

Iliustracija – pexels.com 

Namo projektavimas – sudėtingas, bet įdomus procesas, kuris apjungia daugybę žingsnių: nuo idėjos suformavimo iki detalių brėžinių parengimo ir statybos darbų priežiūros. Žinoma, kad tai gali būti sudėtingas ir varginantis darbas, kuris atima iš jūsų mėgavimąsi procesu arba tai gali būti malonumas, kuris kelia šypseną kiekvieną kartą pagalvojus, kad greitai savo svajonių namuose gersite kavą.

Svarbiausia yra turėti planą ir, žinoma, žinoti kas ir kaip. Galiausiai, su gera projektavimo programa – viskas klostysis kur kas greičiau ir paprasčiau.

Idėjos ir poreikių apibrėžimas

Namo įgyvendinimo darbai pirmiausia prasideda nuo jo vizijos apibrėžimo. Įsivaizduokite – koks turėtų būti jūsų svajonių namas. Pagalvokite apie stilių, dydį, išdėstymą, funkcionalumą ir estetiką. Kuo detaliau Jūsų poreikiai yra apibrėžti – tuo dažniausiai darbai eisis greičiau. Apsvarstykite, kiek žmonių gyvens name, kokios patalpos yra būtinos, kiek vietos reikia kiekvienai patalpai, kokios yra jūsų saugojimo ir funkcionalumo reikmės… Smulkmenos – svarbu.

Aišku, viską labai dažnai koreguoja biudžetas. Jeigu jis būtų begalinis, tikėtina, kad darbai eitųsi kur kas greičiau ir paprasčiau. Nustatykite realų biudžetą savo projektui ir atsižvelkite į jį visose planavimo stadijose. Labai didelė tikimybė, kad jis pūsis. Taip jau yra.

Tinkama namo statybos vieta

Taip pat reikia nuspręsti dėl sklypo. Ieškokite sklypo, kuris atitinka jūsų poreikius ir biudžetą. Atsižvelkite į vietovę, infrastruktūrą, saulės pusę, reljefą ir dirvožemio tipą. Įsitikinkite, kad sklypas atitinka visus teisinius reikalavimus ir nėra jokių apribojimų statybai. Vėlgi, dažniausiai poreikius greitai pakoreguoja biudžetas, tad iš karto geriausia yra apgalvoti ir jo galimybes.

Projektavimo darbai – gali būti malonumas

Profesionalus architektas ar projektuotojas padės parengti detalų jūsų namo projektą atsižvelgdamas į jūsų poreikius, biudžetą ir teisinius reikalavimus. Darbų metu jis naudoja inovatyvias programas, kurios leis jums numatyti darbų viziją. Pavyzdžiui, Sketchup. Sukurti preliminarūs brėžiniai leis jums matyti bendrą namo vaizdą, patalpų išdėstymą ir dydį. Būtinai juos peržiūrėkite ir klauskite specialisto, jeigu tam tikri niuansai jums nėra aiškūs. Kreipkitės į savivaldybę ir gaukite statybos leidimą savo projektui. Jau esate labai arti savo svajonių namų statybos pradžios!

Techniniai sprendimai ir detalizavimas

Toliau Jūsų laukia techniniai dalykai, kurie gali būti gana nuobodūs, tačiau be jų – nei iš vietos. Pasirinkite tinkamas statybines medžiagas. Būtini konstrukciniai brėžiniai. Jie leis statybininkams suprasti – kaip bus pastatytas jūsų namas. Galiausiai – suplanuokite vandentiekio, nuotekų, šildymo, vėsinimo, elektros ir kitų inžinerinių tinklų išdėstymą.

Statome namus!

Ir pagaliau – laikas statyboms. Pasirinkite patikimą statybininką, kuris turi patirties statant konkretaus tipo namus. Dar geriau – visą jų komandą. Reguliariai stebėkite statybos darbus ir įsitikinkite, kad viskas vyksta pagal planą ir atitinka projekto specifikacijas. Užtikrinkite, kad visi statybos etapai būtų tinkamai patikrinti ir atitiktų statybos normas bei reikalavimus.

Kai namukas yra – laikas apdailai. Pasirinkite apdailos medžiagas, tokias kaip grindys, sienos, lubos, durys, langai ir kt.. Galiausiai, rinkitės baldus, apšvietimą, dekoracijas ir kitus interjero elementus, kurie sukurs jūsų svajonių namų atmosferą.